Náš
příběh

Je mnoho lidí, kteří chtějí koupit a pronajímat dům nebo byt. Když se mi pomocí souhry okolností podařilo koupit tento dům, chtěl jsem, aby sloužil širšímu okruhu lidí v okolí než jen jedné rodině k bydlení. Celé dva roky jsem však nevěděl, co s ním. Po zajímavé cestě se jej podařilo v roce 2013 zrekonstruovat a během tří měsíců otevřít Strom setkávání. Můžeme se v něm setkávat a společně tak setkávat (od slova „tkát“) pletivo a cestu, která nás vede životem. Od jeho otevření se několikrát proměnilo portfolio seminářů, lektorů a aktivit, ale stále se zde scházejí lidé ze sousedství spolu s lidmi z celé republiky. Rád se zde setkám i s Vámi a můžeme spolu sdílet tento krásný prostor pro zážitky. Mě se navíc splnil sen mnoha dětí a žiju v „Domečku na Stromě“ – v bytě přímo nad Stromem setkávání.

Naší inspirací je strom. Jak v názvu, tak ve znázornění cyklického času všech našich činností a projektů. Včetně našeho života. Jaro je počátkem, časem prvotního nadšení, kdy nám rozkvétají nové a netušené možnosti. Pak přichází léto, kdy květy opadají a vyrostou listy, které zastíní postupně a pomalu se rodící plody. Tyto listy můžeme také vnímat jako překážky, které nám brání se dostat k plodům naší práce. Musíme se dostat skrz listí a to někdy vypadá jako neúspěch. Nekončící a nesmyslná činnost.

Když na podzim můžeme sklízet plody našeho snažení, tak je to velmi příjemné, ale rok tím ještě nekončí. V zimě to vypadá, že se nic neděje a strom umřel (nebo spí), ale pod povrchem probíhají další procesy… Až při odpočinku a meditaci pochopíme pravý význam plodů naší cesty. Touto nenápadnou cestou k našemu srdci, která vede pod povrchem uvnitř nás samotných, můžeme spatřit pravý význam plodů.